Paieška

Pamokų laikas

1)   8 : 00 -  8 : 45

2)   8 : 55 -  9 : 40

3)   9 : 50 - 10 : 35

4)  10 : 55 - 11 : 40

5) 12 : 00 - 12 : 45

6) 12 : 55 - 13 : 40

7) 13 : 45 - 14 : 30

8) 14 : 35 - 15 : 20

Dabar naršo

Mes turime 22 svečius online

Statistika

Turinio peržiūrėjimai : 284354
PDF Spausdinti Email

 

Chemijos mokėmės: fabrike, Ariogalos gimnazijoje

ir gamybinėje vaistinėje

 

     Gruodžio 13 d. būrelis gimnazijos mokinių išvyko mokytis chemijos už mokyklos ribų. 9 ryto, sutartu laiku, nuvykome į Ariogaloje esantį UAB fabriką „Camira“. Fabriko veikla labai susijusi su chemija

: iš plastiko granulių (polieteno ir polipropileno), prieš tai jas nudažę ir impregnavę įvairiomis cheminėmis medžiagomis, gaminami siūlai. Nemačius, sunku būtų įsivaizduoti, kaip maži plastiko gabalėliai virsta voratinklio plonumo gijomis, kurios po 72 suverpiamos į tvirtą siūlą. Iš siūlų, triukšmingai dirbančiomis staklėmis, audžiami margaspalviai audiniai, kurie gretimame ceche virsta traktorių, automobilių, oro uostų sėdynių apmušalais. Audinių pavyzdėliai platinami po visą pasaulį, tad pamatėme, kaip jie yra pagaminami. Mokiniai iš arti stebėjo įvairių specialybių žmonių atliekamus darbus, kurie pasirodė sunkūs, dažnai monotoniški ir reikalaujantys didžiulės ištvermės ir kantrybės. Netgi pats ekskursijos vadovas ragino mokinius mokykloje stropiai mokytis, kad ateityje netektų taip sunkiai dirbti.

     Po to vykome į Ariogalos gimnaziją. Su čia besimokančiais 8, I-II gimnazijos klasių mokiniais dalyvavome chemijos projekte „Nuo reakcijos lygtie prie bandymo“. Darbus mokiniai atliko porose taip, kad Šiluvos gimnazijos mokiniai bendradarbiavo su Ariogalos gimnazijos mokiniais. Mokiniai netruko susipažinti, greitai rado bendrą kalbą, nes jų laukė įdomi užduotis- išsluoksniuoti spalvotus saldžius tirpalus taip, kad sluoksniai tarpusavyje nesusimaišytų. Užduočiai skirtas laikas prabėjo labai greitai, tad padarėme išvadą, kad sekantį kartą, projektas galėtų vykti netgi 2-3 pamokas. Kitas pažintinis objektas buvo Raseinių gamybinė vaistinė. Vaistinė direktorius Arvydas Šneideris aprodė gamybines patalpas, papasakojo farmacijos pramonėje pasitaikančių subtilybių, atskleidė liūdną Lietuvos gamybinių vaistinių situaciją. Iš arti stebėjome vaistinių tirpalų gamybą, matėme daug akiai pažįstamų cheminių indų, kurių turime ir chemijos kabinete: grūstuvę su grūstuvėliu, piltuvą, biuretę, įvairių kolbų ir t. t. Mums parodė netgi seifus, kur laikomos ypatingai kenksmingos medžiagos!

     Edukacinė išvyka mokiniams padėjo susipažinti su chemijos taikymu realiame gyvenime, gamybiniuose procesuose, kur sukuriami mus supantys produktai.

 

Chemijos mokytoja Žaneta Kalėjutė

 


Powered by Joomla!. Designed by: joomla templates VPS hosting plans Valid XHTML and CSS.